manşet

2014 YGS Kimya Konuları

on


Ygs’de Fen Bilimleri bölümünde Fizik testinden sonra Kimya testleri yer almakta. Özellikle sayısal öğrencileri için önem taşıyan 2014 YGS Kimya Konuları‘na bu yazımızda yer vereceğiz. Ygs Kimya’da en çok hangi konulardan sorular karşımıza çıkıyor? Önceki yıllarda hangi konulardan ne kadar sorular gelmiş? Geçtiğimiz yıllarda Ygs Kimya konuları ve soru dağılımı ne şekilde oluşmuş? gibi sorulara cevap bulacağımız yazımıza öncelikle Ygs Kimya testi değerlendirmesi ile başlıyoruz. Ardından 2014 YGS Kimya Konuları‘na geçeceğiz.

YGS Kimya Testi’nin Genel Özellikleri Neler?

YGS Kimya testi Ygs Fen Bilimleri testinin 13 soruluk bir kısmını kapsayan bir test. Adayların karşısına genel olarak orta okul ve lise 1 de ki konular karşılarına çıkmakta. Soruların adayları çok zorlamadığı fakat dikkat gerektiren, bilgi ağırlıklı sorulardan oluşmakta.

 Kimya bölümünden Ygs Fen Bilimleri testinde 13 soru çıkıyor. 

2013 KİMYA SORULARI DEĞERLENDİRMESİ: 2013 KİMYA SORULARI DEĞERLENDİRMESİ:
2013 Ygs Fizik soruları 2012 ve 2011 yıllarındaki YGS’lere paralel nitelikteydi. Soru kalıplarında göze çarpan büyük farklılıklar yoktu. Sorular hazırlanırken yeni müfredatın kullanıldığını söylemek mümkün. 2013 Ygs Kimya testi için söyleyebileceğimiz bir diğer nokta ise soruların yorumdan çok bilgiye dayalı gelmiş olması. Sonuç olarak  2013 yılı Ygs Kimya’sının genel yorumu kolay ve rahatlıkla çözülebilecek sorulardan oluştuğu.
2014 YGS Kimya testine çalışan ve iyi bir net çıkarmak isteyen adayların uygulamaya konulan yeni müfredata uygun çalışmalarını ve son yıllardaki, yorum sorularından ziyade bilgi soruları ağırlıklı sistemi dikkate alarak 2014 Ygs Kimya Konuları‘nı daha iyi bilmelerini tavsiye ediyoruz. 

Bu detaylı bilgilerden sonra 2014 Ygs Kimya Konuları‘na geçebiliriz. Aşağıda tablo olarak konuları inceleyebilirsiniz. Konular 2013 YGS’ye göre oluşturulmuş olup 2014 YGS’de çıkması en muhtemel konulardır. Soru sayıları 2013 YGS’ye aittir. Fikir vermesi amacıyla konulmuştur. Ayrıca hangi sınıftan hangi konuların çıktığına dair hazırladığımız grafiği de inceleyebilirsiniz.

Aşağıdaki tablodan 2014 YGS Kimya Konuları ve soru dağılımına ulaşabilirsiniz:

Sıra
YGS KİMYA KONULARI
Soru Sayıları
1Bağlar1
2Bileşikler4
3Kimyasal Değişimler2
4Çözünürlük2
5Hayatımızdaki Kimya1
6Madde ve Özellikleri1
7Atomun Yapısı1
8Periyodik Cetvel1
9Maddelerin Ayrıştırılması0
Toplam13

 

90 Comments

 1. beritan baran

  18 Mayıs 2014 at 14:48

  Ebelik nasıl bir bölüm ne dusunuyrsunuZ

 2. Canberk BEREN

  15 Temmuz 2014 at 19:50

  Olum okumayın lan sizden bir bok olmaz gidin fabrikada çalışın.
  (Maksat önümüz açılsın müdür)

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>