2017 LYS 2 Fen Bilimleri Konuları

Üniversiteye girişin ilk aşaması olan YGS’yi başarıyla atlatıp ikinci sınav LYS’ye girmeye hak kazanan sayısal bölümü öğrencileri için LYS 2 Fen Bilimleri testi en önemli sınavların başında geliyor. Sayısal alanında özellikle Tıp, Mühendislik gibi bölümler hedefleyen adayların bu testen iyi netler yapmaları bekleniyor. Bu sebeple 2017 LYS 2 Fen Bilimleri Konuları‘na hakim olmak ve sürecin başından itibaren iyi bir çalışma yapmak LYS başarısı için önem taşıyor. Bu test genel olarak Fen Bilimleri olarak adlandırılan Fizik, Kimya ve Biyoloji derslerinden oluşuyor.

Hepsi İçin Ayrı Stratejiler

Genel adı Fen Bilimleri olan LYS 2 testinde her bir testte 30 olmak üzere toplam 90 soru yer alıyor. Fizik, Kimya ve Biyoloji derslerinin hepsi adaylar için büyük önem taşıyor ve farklı stratejilerle çalışmayı gerektiriyor. Bu stratejiler ve konular 2017 LYS 2 Fen Bilimleri Konuları başlığı adı altında bu yazıda listeleniyor. Aşağıdaki linkler aracılığıyla lys fizik kimya biyoloji konularının hepsine rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Her bir ders için ayrı ayrı hazırlanmış Lys Fen Bilimleri Konu Dağılımı tabloları aşağıdaki yazılarda sizleri bekliyor.

İşte LYS 2 Fen Bilimleri Konuları:

  • 2017 LYS Fizik Konuları
  • 2017 LYS Kimya Konuları
  • 2017 LYS Biyoloji Konuları

Konular Nasıl Hazırlandı?

Sanıldığının aksine YGS ya da LYS konuları ÖSYM ya da başka bir resmi kurum tarafından resmi olarak açıklanmıyor. Adaylar sınavlarda karşılarına çıkabilecek konuları geçmiş yılların sınav konularına bakarak tahmin ediyor ve çalışmalarına o yönde devam ediyorlar. 2017 yılı için LYS 2 Fen Bilimleri Konuları için de bu durum geçerli. hayatbirsinav.com editör ekibi de adaylara bu konuda yardımcı olabilmek adına 2010 yılı ile 2015 yılları arasındaki tam 6 yılın sınavlarını analiz ederek tablolar halinde sunuyor. Adaylar bu şekilde 2017 yılında LYS 2 testinde karşılarına gelebilecek en muhtemel soruları görebiliyorlar.

Bu yazı hayatbirsinav.com editör ekibi tarafından kaleme alınmıştır. Kaynak gösterilmeden kullanılması hukuki sonuç doğurur. 

Yorumlarınızı Bekliyoruz..