LYS

2013 Lys-2 Fen Bilimleri Soru ve Cevapları (22 Haziran 2013)

on


2013 lys fen soru cevaplari

 Lys adayları için hazırladığımız 2013 Lys-2 Fen Bilimleri Soru ve Cevapları yazımıza hoş geldiniz. Bu yazımızda Lys Fen Bilimleri sınavına giren adaylar için soru lys fen sorularını vereceğiz. Bilindiği üzere Fen Bilimleri sınavı 90 sorudan oluşan sayısal öğrencilerin sorumlu olduğu bir Lys. Sınavda 30 Fizik, 30 Kimya, 30 Biyoloji sorusu karşımıza çıkıyor. Sorular özellikle YGS Fen Bilimleri testine göre daha çok derin bilgiyi gerektiriyor. 2013 Lys-2 Fen Bilimleri Soru ve Cevapları‘nda da göreceğimiz bu durum için adayların yoğun bir çalışma sonucu sınava girmeleri gerekiyor. 2013 lys fen cevap anahtarını sınav günü sizlere 3 farklı şekilde sunacağız. Şimdi isterseniz bunlardan bahsedelim. Bunlardan ilki TV. ÖSYM her yıl anlaşmaya vardığı bir TV kanalına ( 2012 yılında Habertürk TV idi.) bir basın kitapçığı veriyor. TV kanalı da soruları sınavdan 2-3 saat sonra uzman öğretmenler eşliğinde bizlere sunuyor. Peki biz bu noktada ne yapıyoruz? Gerek canlı yayın sırasında TV’nin canlı yayınına erişmenizi sağlayarak gerek canlı yayına yetişemeyenler için yayının videosunu buraya yükleyerek destek sağlıyoruz.

Sınav bitti. Şimdi sıra hangi mesleği seçmen gerektiğinde;
Uzmanlardan Ücretsiz Destek Almak için TIKLA!
LYS Soruları TRT HABER ve TRT OKUL ekranlarında uzman hocalar tarafından canlı olarak çözülecek. Yayını bu sayfa üzerinden izleyebilirsiniz.
Sınav sonuçlandı, sorular çözüldü. Şimdi sıra puanlarımızı hesaplamakta. Puan Hesaplama robotumuz sayesinden YGS-LYS puanlarınızı kolayca hesaplamak için tıklayınız.
LYS-2 Fen Bilimleri Soruları Zor muydu Kolay mı?
Herkes BURADA tartışıyor. Siz de gelin!
Hangi üniversite kaç puanla alıyor? Hangi bölüme girmek için kaç net yapmanız gerekir? Hepsi Üniversite Taban Puanları sayfamızda!
TRT HABER YAYINI

TRT HABER CANLI YAYINI SONA ERDİ.

LYS FİZİK SORU ÇÖZÜMLERİ

LYS KİMYA SORU ÇÖZÜMLERİ

LYS BİYOLOJİ SORU ÇÖZÜMLERİ

2013 YGS SORULARI ve CEVAPLARI (VİDEO)Videolar Eklendi!
Soruların Fotoğraf Çözümleri:Fotoğraflar henüz yok.
ÖSYM'nin yayınladığı soru kitapçığı:Henüz yayınlanmadı.

1 Comment

  1. melih

    2 Nisan 2013 at 21:05

    hadi kitapçıkları yayımlayın

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir