LYS

2013 Lys-3 Edebiyat Coğrafya Soru ve Cevapları (23 Haziran 2013)

on


2013 lys-3 edebiyat cografya soru cevap

2013 LYS maratonunun ikinci haftasındayız. TM öğrencileri geçen haftaki Matematik Sınavı’nın ardından bu hafta da Edebiyat Sınavı’nda ter döktüler. Aynı zamanda TS öğrencileri de geçen hafta Sosyal Bilimler Sınavı’na girmişler ve Edebiyat Sınavı’nı beklemeye koyulmuşlardı. Bugün sizlere 2013 Lys-3 Edebiyat Coğrafya Soru ve Cevapları‘nı sunuyoruz. Öncelikle sınav hakkında birkaç bilgilendirme bulunacak sonra farklı mecralardan lys edebiyat coğrafya soruları ve cevap anahtarına nasıl ulaşacağınıza değineceğiz. Toplamda 80 sorudan oluşan Lys-3; 56 Edebiyat ve 24 Coğrafya sorusunu kapsıyor. 2013 Lys-3 Edebiyat Coğrafya Soru ve Cevapları‘nda da göreceğiniz gibi Coğrafya soruları genellikle güncel ekolojik ve toplumsal coğrafi sorulardan oluşuyor. Edebiyat ise özellikle Cumhuriyet Dönemi Türk Edebiyatı müfredatını kapsayıcı sorulardan oluşuyor. Şimdi gelelim sorulara; 2013 Lys-3 Edebiyat Coğrafya Soru ve Cevapları her yıl 3 farklı kaynaktan ulaşabiliyoruz. Bunları kısaca sizlere anlatalım. İlki ÖSYM her yıl anlaşmaya vardığı bir TV kanalına ( 2012 yılında Habertürk TV idi.) canlı yayında soruları çözme hakkı tanıyor. Bizler bu canlı yayına erişmenizi sağlıyor, canlı yayın bittikten sonra da video olarak buraya koyuyoruz. İkinci yöntem ise soruların resim formatında sizlerin hizmetine sunulması. Ve son yöntem ÖSYM’nin bir hafta içinde sunduğu pdf formatında sorular.  Edebiyat Sorularına üç mecradan da ulaşmak için;

Sınav bitti. Şimdi sıra hangi mesleği seçmen gerektiğinde;
Uzmanlardan Ücretsiz Destek Almak için TIKLA!
LYS Soruları TRT HABER ve TRT OKUL ekranlarında uzman hocalar tarafından canlı olarak çözülecek. Yayını bu sayfa üzerinden izleyebilirsiniz.
Sınav sonuçlandı, sorular çözüldü. Şimdi sıra puanlarımızı hesaplamakta. Puan Hesaplama robotumuz sayesinden YGS-LYS puanlarınızı kolayca hesaplamak için tıklayınız.
LYS-3 Edebiyat-Coğrafya Soruları Zor muydu Kolay mı?
Herkes BURADA tartışıyor. Siz de gelin!
Hangi üniversite kaç puanla alıyor? Hangi bölüme girmek için kaç net yapmanız gerekir? Hepsi Üniversite Taban Puanları sayfamızda!
TRT HABER YAYINI

TRT HABER Canlı Yayını Sona Erdi.

2013 Lys Edebiyat Soru Çözümleri

2013 Lys Coğrafya Soru Çözümleri

Aşağıdaki “Son Dakika” kutucuklarından gelişmeleri takip edebilirsiniz.

2013 YGS SORULARI ve CEVAPLARI (VİDEO)Videolar Eklendi!
Soruların Fotoğraf Çözümleri:Fotoğraflar henüz yok.
ÖSYM'nin yayınladığı soru kitapçığı:Henüz yayınlanmadı.

 

1 Comment

  1. Verlene

    25 Temmuz 2014 at 03:15

    I see a lot of interesting articles on your website.
    You have to spend a lot of time writing, i know how to save you a lot of time, there is a tool that creates readable, SEO friendly articles in couple of
    seconds, just search in google – k2 unlimited content

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir