LYS

2013 Lys 4 Sosyal Bilimler Soru ve Cevapları (15 Haziran 2013)

on


2013 lys-4 sosyal soru cevaplari

15 Haziran 2013 Cumartesi gününü geldi çattı. Sosyal Bilgiler sınavına giren tüm adaylara geçmiş olsun diyoruz. Karşınızda 2013 Lys-4 Sosyal Bilimler Soru ve Cevapları adı altında lys sosyal sorularını sizlere ÖSYM ile eş zamanlı olarak aktaracağız. Bilindiği üzere Lys-4 Sosyal soruları ve cevaplarını oluşturan konular Tarih, Coğrafya ve Felsefe derslerini kapsıyor. 2013 Lys-4 Sosyal Bilimler Soru ve Cevapları arasında 44 Tarih sorusu, 30 Felsefe Grubu sorusu ve 16 Coğrafya sorusu yer alıyor. Sorular sözel öğrencilerin bilgilerini ölçecek düzeyde hazırlandığından oldukça ezber gerektiren nitelikte. Diğer sınavların cevaplarında olduğu gibi 2013 Lys-4 Sosyal Bilimler Soru ve Cevaplarında da her yıl 3 farklı yoldan kaynaktan ulaşabiliyoruz. Bunları kısaca sizlere anlatalım. İlki ÖSYM her yıl anlaşmaya vardığı bir TV kanalına ( 2012 yılında Habertürk TV idi.) canlı yayında soruları çözme hakkı tanıyor. Bizler bu canlı yayına erişmenizi sağlıyor, canlı yayın bittikten sonra da video olarak buraya koyuyoruz. İkinci yöntem ise soruların resim formatında sizlerin hizmetine sunulması. Ve son yöntem ÖSYM’nin bir hafta içinde sunduğu pdf formatında sorular. Lys sosyal bilgiler sorularına üç mecradan da ulaşmak için;

LYS-4 Sosyal Bilimler Soruları Zor muydu Kolay mı?
Herkes BURADA tartışıyor. Siz de gelin!
LYS Soruları TRT HABER ve TRT OKUL ekranlarında uzman hocalar tarafından canlı olarak çözülecek. Yayını bu sayfa üzerinden izleyebilirsiniz.
Sınav sonuçlandı, sorular çözüldü. Şimdi sıra puanlarımızı hesaplamakta. Puan Hesaplama robotumuz sayesinden YGS-LYS puanlarınızı kolayca hesaplamak için tıklayınız.
Sınav bitti. Şimdi sıra hangi mesleği seçmen gerektiğinde;
Uzmanlardan Ücretsiz Destek Almak için TIKLA!
Hangi üniversite kaç puanla alıyor? Hangi bölüme girmek için kaç net yapmanız gerekir? Hepsi Üniversite Taban Puanları sayfamızda!
2013 LYS-4 TARİH ÇÖZÜMLERİ

2013 LYS-4 COĞRAFYA ÇÖZÜMLERİ

2013 LYS-4 FELSEFE ÇÖZÜMLERİ

Aşağıdaki “Son Dakika” kutucuklarından gelişmeleri takip edebilirsiniz.
2013 YGS SORULARI ve CEVAPLARI (VİDEO)Videolar Eklendi!
Soruların Fotoğraf Çözümleri:Fotoğraflar henüz yok.
ÖSYM'nin yayınladığı soru kitapçığı:Henüz yayınlanmadı.

4 Yorum

 1. Samet AKSU

  15 Haziran 2013 at 02:38

  Daha ne ettin admin sınava girmedik sen cevaplarını paylaşıyoruz diyorsun :)

  • hayatbirsınav

   15 Haziran 2013 at 17:02

   Samet Bey buyrun cevaplarınızı buradan kontrol edin şimdi :)

 2. ats2

  15 Haziran 2013 at 20:40

  Hacii sinav olmadan cvplari veriyormussunuz yarinki sinavin var mi cvplari cok lazim pls

 3. kafan nerde

  15 Haziran 2013 at 20:44

  lan malmisiniz kafaniz mi guzel sacmalamayin. adamlar size hizmet veriyo sitede sorulari duyuruyorlar siz ne sacmaliyosunuz salaklar….

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir