LYS

2013 Lys-5 Yabancı Dil Soru ve Cevapları (16 Haziran 2013)

on


2013 lys-5 yabanci dil soru cevaplari

Yabancı dil sınavına hazırlanan adaylar için büyük gün 16 Haziran Pazar günü. Adayların dil yeteneklerini sınayacak olan sınav için bizler de lys yabancı dil sınavı sorularını derleyeceğimiz sayfamızla sizlerleyiz. Bu sayfamızda ÖSYM tarafından dağıtılan 2013 Lys-5 Yabancı Dil Soru ve Cevaplarını sizlere sunacağız. Sınav hakkında birkaç konuyu tekrar hatırlatalım isterseniz. Lys-5 yabancı dil soruları ve cevaplarını oluşturan konular İngilizce, Fransızca ve Almanca derslerinden oluşuyor. 2013 Lys-5 Yabancı Dil Soru ve Cevaplarında başarı görmek istiyorsak okunan metni anlama ve yorumlama, dil bilgisi ve kelime bilgileri, ve çeviri bilgileri hususlarına önem göstermemiz gerekiyor. 2013 Lys-5 Yabancı Dil Soru ve Cevaplarına her yıl 3 farklı yoldan kaynaktan ulaşabiliyoruz. Bunları kısaca sizlere anlatalım. İlki ÖSYM her yıl anlaşmaya vardığı bir TV kanalına ( 2012 yılında Habertürk TV idi.) canlı yayında soruları çözme hakkı tanıyor. Bizler bu canlı yayına erişmenizi sağlıyor, canlı yayın bittikten sonra da video olarak buraya koyuyoruz. İkinci yöntem ise soruların resim formatında sizlerin hizmetine sunulması. Ve son yöntem ÖSYM’nin bir hafta içinde sunduğu pdf formatında sorular. Lys dil sorularına üç mecradan da ulaşmak için;

LYS Soruları TRT HABER ve TRT OKUL ekranlarında uzman hocalar tarafından canlı olarak çözülecek. Yayını bu sayfa üzerinden izleyebilirsiniz.
Sınav sonuçlandı, sorular çözüldü. Şimdi sıra puanlarımızı hesaplamakta. Puan Hesaplama robotumuz sayesinden YGS-LYS puanlarınızı kolayca hesaplamak için tıklayınız.
Hangi üniversite kaç puanla alıyor? Hangi bölüme girmek için kaç net yapmanız gerekir? Hepsi Üniversite Taban Puanları sayfamızda!

LYS-5 SORU VE CEVAPLARI
TRT LYS 5 YABANCI DİL SORULARINI BU YIL BİZLERLE PAYLAŞMADI. O YÜZDEN SORULAR VE CEVAPLAR BU SAYFADA ŞİMDİLİK YER ALMAMAKTADIR.

Aşağıdaki “Son Dakika” kutucuklarından gelişmeleri takip edebilirsiniz.
2013 YGS SORULARI ve CEVAPLARI (VİDEO)Videolar Eklendi!
Soruların Fotoğraf Çözümleri:Fotoğraflar henüz yok.
ÖSYM'nin yayınladığı soru kitapçığı:Henüz yayınlanmadı.

11 Yorum

  1. remziye

    27 Temmuz 2013 at 19:10

    Allahım çok güzel geçti 😀 teşekkürler ÖSYM :))

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>