2017 LYS Konuları

Üniversite hayali kuran öğrenciler için en önemli dönemeçlerden biri olan YGS geride kaldıktan sonra ikinci ve belki de daha da önemli aşama LYS. Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) sonuçları itibarıyla ne tamamen odaklanıcak kadar önemli ne de göz ardı edilecek kadar önemsiz. Adayların iyi sınav sonuçlarını iyi bir LYS ile avantaja çevirmeleri, kötü sınav sonuçlarını ise iyi bir LYS ile toparlamaları üniversiteye girişte önem kazanıyor. Tabii ki iyi bir LYS’nin yolu da 2017 LYS Konuları‘na hakim olmaktan geçiyor.

Çalışmayı Bırakmamak Önemli

Hangi bölümden sınava hazırlanılıyor olunursa olunsun Lys’de Hangi Konular Çıkacak? sorusuna iyi bir cevap bulmak ve YGS sürecinden sonra çalışmaları azaltmamak aksine daha da arttırarak devam etmek diğer adaylardan bir adım öne geçmeyi mümkün kılıyor. Çünkü birçok aday maalesef gerek ilk sınavın kötü sonuçları gerekse yılın sonlarına gelmiş olmanın yorgunluğuyla lys konularına gereken önemi vermiyor ve rakiplerinin arkasında kalıyor.

2017 LYS’de Çıkacak Konular Nasıl Hazırlanıyor?

Lys Konulari çoğu adayın sandığının aksine ÖSYM tarafından her yıl kamuoyuyla paylaşılmıyor. Lys Konuları ve Soru Dağılımı geçen yılların sınav soru dağılımları dikkate alınarak hazırlanıyor. Her yıl olduğu gibi bu yıl da hayatbirsinav.com editör ekibi tarafından geçmiş yılların sınav soruları incelendi, konulara ayrıldı ve 2017 Lys Konuları ortaya çıktı. Bu konular son yıllarda sınavlarda en çok çıkan konulardan oluşuyor ve resmi bir özellik taşımasa da lys konuları nelerdir sorusuna en kapsamlı cevabı veriyor.

İşte Lys 2017 Ders Konuları:

 • Lys 1 Matematik Geometri Konuları
 • Lys 2 (Fen Bilimleri Sınavı) Konuları
 • LYS 3 (Edebiyat-Coğrafya Sınavı) Konuları
 • Lys 5 (Yabancı Dil Sınavı) Konular
 • Lys 4 (Sosyal Bilimler Sınavı) Konuları

Bu yazı hayatbirsinav.com editör ekibi tarafından kaleme alınmıştır. Kaynak gösterilmeden kullanılması hukuki sonuç doğurur. 

7 Yorum

 1. Soner
 2. seren
 3. inans
 4. nur
 5. SERHAT
 6. SERHAT
 7. aynur

Yorumlarınızı Bekliyoruz..