LYS

Lys’ye Nasıl Çalışılır? (2015)

on

2015 Ygs’nin bitmesiyle birlikte adaylar Lys’ye yöneldi. Adayların Ygs puanlarını dikkate almadan 2015 Lys’ye yönelmeleri gerekiyor. Ygs için adayların günde bir deneme çözmeleri ve yapamadıkları soruların üzerine gitmeleri adaylar için yeterli olacaktır. Peki Lys’ye Nasıl Çalışılır?

Lys’ye Nasıl Çalışılmalı?

Adayların Ygs çalışmalarında sona yaklaşılırken, Lys’ye nasıl çalışmaları gerektiği kafalarda soru işaretine neden oluyor. Lys’de adaylar Ygs’den farklı olarak bilgi soruları ile karşılaşacaklar. Adayların bu nedenle Lys’ye daha disiplinli ve düzenli çalışmaları gerekiyor. Ezber niteliğinde olan bu konuların sürekli çalışılması gerek.

Adaylar Lys’ye çalışmaya başladıktan itibaren Ygs’yi ihmal etmeden konu tekrarı ve deneme çözümleri ile sınava hazır bir şekilde bilgilerini sürekli tazelemelidirler. Ygs’de daha çok yorum soruları ile karşılaşacak olan adaylar, bu noktadan itibaren yapamadıkları soruların üzerine gitmeli ve günde en az bir deneme sınavı çözmelidirler.

Her sınav için adayların uygulaması gereken birinci kural, düzenli çalışmak. Düzenli çalışma ile adayların bir çok sınavda başarıya ulaşacakları bir gerçek. Bu nedenle adayların her gün düzenli bir şekilde çalışmalarını sürdürmesi gerekiyor. Lys’ye Nasıl Çalışılır? sorusunun cevaplarını bu şekilde verirken, Ygs’de son 3 ay için yapılması gerekenlere aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Stresten Uzak Durulmalı

Herkesin bildiği gibi aile baskısı, gelecek kaygısı ve bir çok nedenden dolayı adaylar strese girmekte. Bunun devamında birçok aday sınavlarda başarılı olamamakta ve bununla birlikte bazı adaylar psikolojik rahatsızlıklar geçirebilmekte. Bu nedenle bunun bir sınav olduğu, hayatın sonu olmadığını adayların ve ailelerin bilmesi gerekiyor. Bu şekilde stresten uzak bir çalışma ortamında başarı gelecektir.

Recommended for you

9 Yorum

 1. onur

  11 Şubat 2014 at 14:27

  abi bana yardım edin 11 sınıfım konu ekdiğim cok

  • ahmet

   11 Şubat 2014 at 19:32

   oo daha cok vakit var sen simdi otur konulari yaz bi kagida her hafta her dersten iki konu bitirsen on ikinci sinifa bisey kalmaz. son sinifta kafan rahat olur sadece test ve deneme cozersin.. basarilar..

  • ilayda

   23 Mayıs 2014 at 14:59

   çalışacaksın

 2. Merye

  30 Nisan 2014 at 14:35

  Ben dersaneye gitmiyorum evde lys ye nasıl çalışmam gerekiyor lütfn yardım edin.

  • ilayda

   23 Mayıs 2014 at 15:00

   konu anlatımlı kitaplar al

 3. burcu

  17 Haziran 2014 at 14:05

  Ben 12sinifa geçtim ama nasıl çalışayım nelere yonelmem gerektigini hala bilmiyorum

 4. burcu

  17 Haziran 2014 at 14:07

  Ben nasıl calisicamm

  • emel

   17 Nisan 2015 at 18:50

   bn sana nasıl calısacagını sööööyliim vanm bnm elınekıtabı alacsan adam gibi kafanı verip calıscan okyyyy……

 5. burcu

  17 Haziran 2014 at 14:11

  12 sınıfa geçtim nasıl çalışmam gerektiğini bilmiyorum

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir