LYS

Lys 1 Matematik Geometri Soru ve Cevapları (16 Haziran 2013)

on

2013 lys-1 matematik geometri soru cevapMerhaba sevgili LYS adayları. LYS Soruları’nın paylaşacağımız dosyamızın ilk yazısı 2013 Lys-1 Matematik Geometri Soru ve Cevapları ile karşınızdayız. Bu yazımızda LYS Matematik sınavına giren adayların sınav çıkışında lys matematik sorularını kontrol etmeleri için birkaç farklı mecrada soruları vereceğiz. LYS Matematik-Geometri Sınavı; 50 Matematik, 30 Geometri sorusu olmak üzere toplam 80 sorudan oluşan bir sınav.Matematik testi özellikle Limit, Türev, İntegral konularının çokluğu ve zorluğuyla dikkat çekiyor. 2013 Lys-1 Matematik Geometri Soru ve Cevapları‘nı incelerken bunu yine göreceğiz. Sizlerin de bildiği üzere lys-1 soruları ve çözümlerine her yıl 3 farklı kaynaktan ulaşabiliyoruz. Bunlardan ilki TV. ÖSYM her yıl anlaşmaya vardığı bir TV kanalına ( 2012 yılında Habertürk TV idi.) bir basın kitapçığı veriyor. TV kanalı da soruları sınavdan 2-3 saat sonra uzman öğretmenler eşliğinde bizlere sunuyor. Peki biz bu noktada ne yapıyoruz? Gerek canlı yayın sırasında TV’nin canlı yayınına erişmenizi sağlayarak gerek canlı yayına yetişemeyenler için yayının videosunu buraya yükleyerek destek sağlıyoruz. Bir ikinci yöntem sınavdan bir gün sonra soruların gazetelerde yer alması. Biz yine aynı şekilde görsel olarak soruları sitemize yüklüyoruz. 2013 Lys-1 Matematik Geometri Soru ve Cevapları için son yöntem ise ÖSYM’nin sınavdan sonraki hafta yayınladığı pdf formatlı soru kitapçığı. Yine bu kitapçığa da sayfamızdan ulaşmanız mümkün. 2013 lys-1 soruları için;

LYS Soruları TRT HABER ve TRT OKUL ekranlarında uzman hocalar tarafından canlı olarak çözülecek. Yayını bu sayfa üzerinden izleyebilirsiniz.
Sınav sonuçlandı, sorular çözüldü. Şimdi sıra puanlarımızı hesaplamakta. Puan Hesaplama robotumuz sayesinden YGS-LYS puanlarınızı kolayca hesaplamak için tıklayınız.
Sınav bitti. Şimdi sıra hangi mesleği seçmen gerektiğinde;
Uzmanlardan Ücretsiz Destek Almak için TIKLA!
Hangi üniversite kaç puanla alıyor? Hangi bölüme girmek için kaç net yapmanız gerekir? Hepsi Üniversite Taban Puanları sayfamızda!
2013 LYS MATEMATİK ÇÖZÜMLERİ

2013 LYS GEOMETRİ ÇÖZÜMLERİ

4 Yorum

 1. Batarya

  9 Ekim 2012 at 17:32

  Teşekkürler Güzel Bir Paylaşım

 2. mustafa

  26 Mart 2013 at 12:46

  ulan mal sınav daha olmamıs senın aklınavereyim

 3. MaRaZ

  16 Nisan 2013 at 15:18

  @n@yn @t@yın @mın@ kakayın 0ç l4rı nerde sorular

 4. mystery

  14 Haziran 2013 at 16:16

  neyın kafasını yasıyonuz ya sorular yok bıde tesekur ederım dıyosun daha sınav bıle olmadı

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir