Taban Puanları

Üniversite Taban Puanları 2015 2016

on

2015 YGS-LYS süreci sona erdi. Geçen bu zorlu sürecin ardından adayları en az bu süreç kadar zorlayacak başka bir dönem olan üniversite tercihleri dönemi başlıyor. Bu süreçte adaylar için baş ucu olması gereken kılavuz ÖSYM tarafından yayınlanan Üniversite Taban Puanları kılavuzu. Adayların bu kılavuzu iyi bir şekilde incelemeleri ve doğru tercihlerde bulunmaları hayati önem taşıyor. Bu aşamada yapılan küçük hatalar malesef bazen adayların Ygs ve Lys’deki performanslarını bile gölgede bırakabiliyor. Bu yüzden Üniversite Taban Puanları 2015 2016 dosyası bu yıl üniversitelere yerleşmek isteyen adaylar için çok büyük önem taşıyor. Üniversite tercihi yaparken adayların dikkat etmesi gereken birkaç nokta var. Öncelikle adayların tercihlerini yaparken kendi puanlarının en az 15-20 puan altından başlayarak 15-20 puan üstüne kadar üniversite ve bölüm seçmeleri doğru bir yöntem. İkinci dikkat edilmesi gereken nokta ise adayların tercihlerini puan sıralamasına göre değil, kendi gelecek planlarına göre yapmaları. Bu bilgilerden sonra üniversite taban puanlarına geçiyoruz.

Taban puanlarına ulaşmak için;

2015 2016 Bölümlerin Taban Puanları

11 Yorum

 1. melis kalaoğlu

  18 Aralık 2012 at 15:28

  ya ben tercihi sıralamaya göre mi yoksa puana göre mi yapıyoruz bilmiyorum.. her kafadan bir ses çıkıyor zira.. bilen birileri gerekli açıklamayı yapabilirse sevinirim..

  • büşra

   20 Ocak 2014 at 12:10

   sıralamaya göre. kaç bindeysen ona göre. mesela sınav kolay olduğunda puanlar yükselir ama sıralama aynı civarlardadır

 2. hayatbirsınav

  20 Aralık 2012 at 20:32

  İkisi de aynı işi görüyor diyebiliriz. Biz de site olarak son çalışmalarımızı tamamlıyoruz. Çok yakında tüm taban puanları hazır olacak.

 3. salak

  10 Temmuz 2013 at 17:48

  sıralamaya göre bide ben 5.sınıftayım biliyorum sen bilmiyosun

 4. salak

  10 Temmuz 2013 at 17:48

  hehe

 5. Fatih

  29 Temmuz 2013 at 19:47

  Eyy Müslüman Kardeşlerim Yeni Kurduğumuz Sayfamıza Sizleride Bekleriz Sayfamız: “Kur’an-ı Kerim”
  Güzel ayetler,Güzel Sözler,Güzel Resimler,Allah’ın Bütün Güzellikleri İçin Buyrun Bekleriz.
  Allah’ıh Rahmeti Ve Bereketi Üzerinizde Olsun.
  https://www.facebook.com/pages/Kuran-%C4%B1-Kerim

 6. elif türk

  16 Ağustos 2013 at 20:07

  salak adındaki zeki arkadaş ygs de puana göre tercih yapılıyo lys de sıralamaya göre.millete gıcıklık yapıyosun bari tam bilgilerinle yap buda sana ders olsun :)

 7. elisa

  31 Ekim 2013 at 21:19

  gata neden acılmıyo

 8. elisa

  31 Ekim 2013 at 21:20

  melis tercihlersıralamaya göre yapılır

 9. cenk

  28 Haziran 2014 at 17:24

  Balıkesir veterinerlik fakültesindeyim. 2 senelik bir fakülte olduğu için bir çok eksiği var.Örneğin bir Kocatepe Üniversitesiyle karşılaştırdığımız zaman staj yapabileceğiniz çiftliğimiz yok, kendinizi burada geliştiremezsiniz, bu ileride iş ararken sıkıntı yaratabilir. Belki ilerleyen zamanlarda çiftlik kurulabilir ama şu anda hiçbir icraat yok. Fakülte merkeze bayağı uzak. Merkezde sadece eğitim fakültesi mevcut diğer fakülteler Bigatiç Köyüne giderken sol tarafta kalıyor. Yani eğer merkezde oturayım sabah okula gideyim derseniz uzun bir yol sizi bekliyor, yok hayır ben köyde otururum okuluma yakın olsun derseniz burda gerçekten yaşanmaz köyden bir farkı yok, ki gerçi köy zaten. Merkezde iki tane ana caddemiz var. 2nci sınıfa geçtim bu sene. ilk geldiğim zaman başka bir üniversiteye yatay geçiş yapmak istiyordum ama bu mümkün olmadı tabii ortalamam yüzünden, ortama alıştığım için de artık farklı bir üniversiteye gidip uyum sorunu yaşamak istemiyorum. Açıkçası Afyon, Aydın, Ankara,İstanbul, Burdur, Kırıkkaleye puanınız yetiyorsa Balıkesir yazmak aptallık olur. Bu arada aslen İstanbulluyum, siz de büyük bir şehirden geliyorsanız ilk sene çekilmez olacaktır, sosyal hayat 0 çünkü. Sonraki senelerde nispeten alışacaksınız ben alışmaya başladım çünkü, köylülerden biri gibi hissedyorum kendimi. ”kalkam, gidem, yapam” gibi kaba bir dili var buranın halkının. E ona da alışacaksınız. Muhafazakar bir halka sahip. Bu biraz sorun yaratabilir sizin için tabii göreceli bir kavram hoşunuza da gidebilir. Bir tane büyük marketimiz mevcut, merkeze yakın tabii. Bigadiç’te oturacaksanız haftada bir gidersiniz ancak. Hala yatay geçiş düşünmüyor değilim. Azıcık aklınız varsa yazmazsınız burayı.Başka sorunuz varsa alabilirim geleceğin veteriner hekimleri :)

 10. melisa

  23 Temmuz 2014 at 12:09

  sitenin başında 2014-2015 yazıyor bizde saf gibi bakıyoruz sonra puana baktığımızda ne görekkkkk 2012-2013……….berbattttt bir site

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir