manşet

2014 Ygs Başvuru Koşulları

on

2014 Ygs’ye girecek olan adayların, Ygs’ye başvuruda dikkat etmesi gereken, Başvuru Koşulları adayların kafasını karıştırmakta. Başvuru Koşulları ve Şartlarının neler olduğunu bu yazımızda derledik. Bu koşulları sınava başvuruda bulunacak adaylar için 2014 Ygs Başvuru Koşulları başlığı altında sunuyoruz. İlk olarak Ygs sınavına girecek olan adaylarda  orta öğretim ve dengi okulların son sınıflarında öğrenim görme ya da mezun olma şartı bulunuyor. Bu şartları sağlayan yabancı uyruklu adaylar da sınava başvuruda bulunabileceklerdir.

Yabancı Uyruklu Adaylar

Bir farkla yabancı uyruklu adaylar 2014 Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzunda yer alacak yükseköğretim kontenjanlarına yerleştirilemeyecek.  Başta Türk vatandaşlığına sahip olup zamanla belli sebeplerden ötürü vatandaşlığı düşen adaylar da sınava başvuruda bulunabileceklerdir.

 Meslek Yüksek Okullarının Durumu

2014 Ygs Başvuru Şartları‘nı açıklamaya devam ederken meslek yüksek okullarının durumu şu şekilde; Meslek yüksekokulları ve açıköğretim ön lisans programlarına başvuran adaylar sınavsız yerleşebilecek. Onların dışındaki adayların bir programa yerleşebilmek için 2014 Ygs’ye başvurmaları gerekiyor. 2014 Ygs Başvuru şartlarını  içeren bu yazımızda yabancı uyruklu , meslek yüksek okullarının ve açık öğretimden giren adayların nasıl bir yol izleyeceğini ve ne gibi şartların olduğu belirtilmiştir.

139 Yorum

  1. şemsi

    25 Aralık 2014 at 21:56

    ben 11.sınıf öğrencisiyim ygsye katılmak istiyorum bir engelim varmı?

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>