2016 Ygs Başvuru Ücreti ve Yatırılacak Bankalar

ÖSYS Başvuruları 2016 Ygs için 6 Ocak 2016 tarihi itibarıyla başladı.  Ygs Başvuruları için adayların akıllarındaki en büyük soru işaretlerinden biri de 2016 Ygs Başvuru Ücreti ve Yatırılacak Bankalar konusu. Bu yazımızda Ygs de Başvuru Ücretleri ve yatırılacak bankalar hakkında detaylı bilgi sunuyoruz.

Ülke genelinde 1000’den fazla noktada gerçekleştirilecek başvurular 20 Ocak 2016 tarihinde sona erecek. Sınav ücretlerinin son ödeme tarihi ise 21 Ocak 2016 olacak.

2016 Ygs Başvuru Ücreti:
  • 55,00 TL
Yatırılacak Bankalar:
Adayların sınav/sınavsız geçiş başvuru ücretini yatırırken banka görevlisine, ÖSYS’ye başvuru yaparken bildirdiği T.C. Kimlik Numarasını, adı, soyadını ve girecekleri sınavın adını vermeleri yeterlidir. Ücret, internet aracılığıyla da yatırılabilir.
  • Akbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)
  • Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın tüm şubeleri ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)
  • Türk Ekonomi Bankası’nın tüm şubeleri ve internet bankacılığı
  • Halkbank ATM, internet bankacılığı ve şubeler
  • Ziraat Bankası sadece internet bankacılığı ve mobil bankacılık (Şubelerden ve ATM’den ücret yatırılmaz.)* Bankalar, hizmet binasında veya azami 50 metre uzağında para yatırmalı ATM cihazı bulunan şubelerde gişe tahsilatı yapmayıp bu şubeye gelen adayı para yatırmalı ATM’lere yönlendirebilecektir.
2016 Ygs Başvuru Ücreti bankaların dışında ÖSYM sayfasındaki “Ödemeler” bölümünden de ödenebiliyor.

4 Yorum

  1. Murad
  2. hasan
  3. seda
  4. Sengul

Yorumlarınızı Bekliyoruz..