2017 YGS Biyoloji Konuları

Ygs Biyoloji, Fizik ve Kimyadan sonra Fen Bilimleri testinin son dersi. Daha çok uzun paragraflı sorularıyla dikkat çeken bu test yorumlanmaya müsait sorularıyla Türkçe Matematik ve Türkçe Sosyal öğrencilerinin de çözmek için ter döktüğü bir test. 2017 Ygs de başarılı olmak isteyen adaylar için 2017 YGS Biyoloji Konularını  derledik. Bu yazımızda Ygs Biyoloji testinden kaç sorunun sorulduğunu, biyoloji konularının zorluk derecelerini, biyolojinin adaylar açısından ne ifade ettiğini ve son olarak da 2017 YGS Biyoloji Konularını bulabileceksiniz.

YGS Biyoloji Testi’nin Genel Özellikleri Neler?

Ygs Biyoloji testi Fen Bilimleri testi içerisinde yer alan ve 13 sorunun yer aldığı bir test. Ygsde sorulan Biyoloji soruları 9.sınıf Biyoloji müfredatına uygun olarak sorulan sorulardan oluşmakta. Sorulan sorular yoruma dayalı ve ezber niteliği taşıyan zorluk açısından kolay olarak değerlendirilebilecek bir test.

Bu bilgilerden sonra 2017  Ygs   Biyoloji   Konularına  geçebiliriz. Aşağıda tablo olarak konuları inceleyebilirsiniz. Konular 2017 YGS ye göre oluşturulmuş olup çıkması en muhtemel konulardır.

2017 YGS BİYOLOJİ KONULARI

Ekoloji
Hücre
Bitkilerin Biyolojisi
Canlıların Temel Bileşenleri
Hücrenin Yapısı
Sınıflandırma
Virüsler
Enzimler
Kalıtım Evrim
Endokrin Sistemi
Madde Geçişleri
Nükleik Asitler
Sınıflandırma
Bakteri –
Canlı Grupları
Duyu Organları
Metabolizma
Sistemler

 

Bu yazı hayatbirsinav.com editör ekibi tarafından kaleme alınmıştır. Kaynak gösterilmeden kullanılması hukuki sonuç doğurur. 

Yorumlarınızı Bekliyoruz..