2017 Ygs Din Kültürü Konuları

Din Kültürü bölümünden Ygs Sosyal Bilimler testinde 5 soru çıkıyor.

Ygsde Din Kültürü sorularının sorulmaya başlanması yakın bir geçmişe dayanıyor. ÖSYM 2013 yılındaki Ygs den önce yaptığı açıklamada Din Kültürü sorularının artık Ygs sistemi içerisinde olacağını duyurmuştu. O yıl konular hakkında bilgi sahibi olmadan adaylar sınava girmişlerdi. Bu yıl yapılacak sınavda 2017 Ygs Din Kültürü Konuları adı altında çıkması muhtemel sorular hakkında yorum yapabiliyoruz. İsterseniz konulara geçmeden önce test hakkında birkaç ön bilgi verelim. Hakkında birçok tartışmalara neden olan Din Kültürü dersi 2013 Ygs’de Sosyal Bilgiler testinin son bölümünde soruldu. İşte testin genel özellikleri:

YGS Din Kültürü Testi’nin Genel Özellikleri Neler?

Ygs Din Kültürü testi Sosyal Bilimler testi içerisinde yer alan ve 5 sorunun çıktığı bir bölüm. Din Kültürü dersi liselerde zorunlu olarak okutulması kararı alındıktan sonra Ygs’de karşımıza çıkmaya başladı. Sonrasında ise ilk olarak 2013 yılından itibaren Din Kültürü soruları Ygs Sosyal Bilimler testinde yer almaya başladı. Testte sorulan sorular liselerde okutulan Din Kültürü dersi müfredatıa uygun olarak hazırlanıyor.

Hangi Adaylar Din Kültürü Sorularını Çözüyor?

Ygs’de Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersini yasal olarak almak zorunda olan adaylar Din Kültürü sorularını çözüyorlar. Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersini yasal olarak almak zorunda olmayan veya farklı müfredat ile alan adaylar ise Felsefe sorularını çözüyorlar. Bu adaylar ise ilk 35 sorudan sonra testin 41,42,43,44 ve 45. sorularından sorumlular.

Aşağıdaki tablodan 2017 YGS Din Kültürü Konuları ve soru dağılımına ulaşabilirsiniz:

Sıra YGS DİN KÜLTÜRÜ KONULARI
1 Kur’an-ı Kerim’in Anlaşılması ve Kavranması
2 İncil ve Kur’an-ı Kerim ayetlerinin Ortak Noktaları
3 Alevilik ve Bektaşilik
TOPLAM

Yorumlarınızı Bekliyoruz..