2017 YGS Fizik Konuları

Ygs’de ter döken başta Matematik Fen öğrencileri olmak üzere Türkçe Matematik ve hatta Türkçe Sosyal öğrencileri için çok önemli ders Ygs Fizik. Sayısal öğrencileri rakipleri arasında geride kalmamak, diğer adaylar ise rakipleri arasından bir fark oluşturmak için Fen Bilimleri testinin bir bölümü olan Fizik testini çözüyorlar. Biz de bu yazımızda güncellenmiş haliyle 2017 YGS Fizik Konularına yer veriyoruz.

Ygs Fizik testinde hangi konulardan ağırlıklı olarak soru çıkıyor? sorusunun cevabını vereceğimiz yazımıza öncelikle Ygs Fizik testinin genel bilgilendirmesiyle başlayalım. Ygs Fizik testinde adayları nelerin beklediği, konuların dağılımı, kaçıncı sınıf konularından oluştuğu adayların kafasındakı soru işaretlerini gidermek için 2016 YGS Fizik Konuları‘na bakmakta fayda var.

YGS Fizik Testi’nin Genel Özellikleri Neler?

Ygs Fizik testi Fen Bilimleri testi içerisinde yer alan ve 14 sorudan oluşan bir testtir. Ygs Fizik testi diğer testlerden farklı olarak ilköğretim müfradatından sorular çıkmakta. Test sayısal bölümü öğrencilerin kolaylıkla çözebileceği sorulardan oluşmaktadır. Fakat eşit ağırlık, sözel ve meslek lisesi gibi Fizik soruları çözme durumuyla karşı karşıya kalan diğer bölümlerin öğrencilerinin sorular karşısında zorlandığını söyleyebiliriz.

 Fizik bölümünden Ygs Fen Bilimleri testinde 14 soru çıkıyor. 
Sıra YGS FİZİK KONULARI Soru Sayıları
1 Fiziğin Doğası 1
2 Basınç 1
3 Isı ve Sıcaklık 2
4 Doğrusal Hareket 1
5 Dinamik 1
6 İş ve Enerji 1
7 Elektrik 3
8 Mıknatıslık 1
9 Optik 1
10 Ses 1
11 Sıvıların kaldırma ilkesi 1
Toplam 14

Yorumlarınızı Bekliyoruz..