manşet

2014 Ygs Giriş Yerleri

on

ygs giris yerleri yazi gorseli2014 Ygs’nin yaklaşmasıyla birlikte başvurularını yapan adaylar, Ygs’ye giriş yerlerinin açıklanmasını bekliyor. 2014 Ygs Giriş Yerleri Ygs’ye son 2 hafta kala açıklanması bekleniyor. Sınava nerede, hangi okulda girebileceğiniz hakkında detaylı bilgiye yazımızdan ulaşabilirsiniz. Bilindiği üzere ÖSYM’ye sınav başvuruları yapılırken sistem adaylara iki il seçme hakkı tanıyor. Seçenekleri dolduran adaylar, sınava girmek istediği ile ve bölgeleride seçerek başvurularını tamamlıyor. ÖSYM sistem tarafında adayları seçimlere göre çeşitli okullara yerleştiriyor. 2014 Ygs giriş yerleri bu şekilde belirleniyor. Sistem yerleştirmeyi yaparken boy-kilo ölçütlerini esas alıyor. Bu nedenle adayların bu ölçütleri doğru şekilde doldurması önemli bir diğer nokta.

Ygs başvurusunda boy-kilo ölçütlerine dikkat edilmesi gerekiyor. Sistem adayları, seçilen il ve bölge yanı sıra boy ve kilo ölçütlerine göre yerleştirmektedir.
Ygs Giriş Yerleri Ne Zaman Açıklanacak?

2014 Ygs Giriş Yerleri sınav tarihinden 2 hafta önce açıklanmaktadır. Hayat bir sinav 2014 Ygs Giriş Yerleri Tahmini:11-14 Mart 2014

Giriş Yerimi Nasıl Öğrenebilirim?

ÖSYM tarafından resmi açıklama yapıldığında aşağıdaki linkten ais üzerinden şifrelerinizi girerek sınav giriş yerlerinize ulaşabilirsiniz.

Giriş Yerimi Öğrendikten Sonra Ne Yapmalıyım?

Adayların giriş yerlerini öğrendikten sonra mutlaka sınava girecekleri sınıfı görmeleri öneriliyor.  Bu öneriyi ilk ağızdan yani birebir ÖSYM’den gelen açıklamayla zenginleştirelim. Aşağıda sınav giriş yerleri ile alakalı ÖSYM’nin yaptığı resmi açıklamayı okuyabilirsiniz.

2014 YGS Giriş Yerleri (Henüz açıklanmadı.

2013 Ygs Giriş Yerleri 14 Mart 2013 saat 16:00) tarihinde açıklanmıştı.

*Sınava hangi okullarda gireceğinizi yazı altına yorum olarak yazabilirsiniz…

ÖSYM’den YAPILAN RESMİ AÇIKLAMA:

Adaylara Sınava Giriş Belgesi gönderilmeyecektir. Adaylar sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgesini, T.C. Kimlik Numaraları ve aday şifreleri ÖSYM’nin ”http://ais.osym.gov.tr” internet adresinden edineceklerdir. Belgenin üzerinde adayın sınava gireceği merkez, bina, salon bilgileri ile adayın fotoğrafı bulunacaktır. Adaylar internetten edinecekleri bu belgelerinin renkli ya da siyah-beyaz çıktılarını sınav günü yanlarında bulundurmak zorundadır. Ancak belgenin arka yüzünde herhangi bir yazı, resim, işaret vb. bulunmamalıdır. Sınava Giriş Belgesi’ni yanında bulundurmayan adaylar sınava alınmayacaktır. Adayların sınava girecekleri binayı sınav gününden önce görmeleri yararlarına olacaktır.
Fotoğraflı ve onaylı özel kimlik belgesi olarak sadece nüfus cüzdanı veya pasaport kabul edilecektir. Nüfus Cüzdanında fotoğraf ve T.C. Kimlik Numarası bulunmalı, pasaportun süresi geçerli olmalıdır. Üzerinde fotoğraf veya T.C. Kimlik Numarası bulunmayan nüfus cüzdanları ile geçerlilik süresi bitmiş pasaport kabul edilmeyecektir. Özel kimlik belgesi olarak nüfus cüzdanını veya pasaportunu sınav günü yanında bulundurmayan aday, gerekçesi ne olursa olsun sınava alınmayacak; sınava alınsa bile sınavı geçersiz sayılacaktır.

>> 2014 YGS Puan Hesaplama moturumuza bir önceki yazımızı ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

72 Yorum

 1. esra

  20 Mart 2013 at 21:27

  benim sınava gireceğim yer görünmüyor başvurunuzu yaptıktan sonra görebilirsiniz diyor ne demek bu başvurum yapılmamış mı napacağım ben lütfen yardım edin….Allahım bir senem boşa mı gidecek arkadaşlar nolur bilen biri yardım yazsın

  • emir

   1 Şubat 2014 at 01:56

   2-15 ocak tarihleri arasında 40 tl bankaya yatırman gerekiyordu ve bu tarihler arasında yatırdıktan sonra okuldan başvuru yapacaktın öyle yaptın mı ?

 2. abdurrahim

  20 Mart 2013 at 23:03

  esra bendede aynı oLıyor bende senin gibi sıkıntı çekiyorım .arkadaşlar bilgisi olan varsa cvp yazabilirmi .

 3. calikusu

  21 Mart 2013 at 00:24

  valla sınav giriş yerim çok güzel yerde:)) bir de şu sınavdan alnımın akı ile çıksam üzerimden kocaaa bir yük kalkacaakk :((

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>