Sınavlar

2016 Ygs Konuları

on

2016 Eylül’ü için üniversite kapısından giriş hayali kuran tüm öğrenciler için yeni sınav dönemi 2015 sınav döneminin bitmesiyle resmen başlamış oldu. Bu uzun ve yorucu sürecin ilk aşaması şüphesiz YGS. Bu yazımızda adayların YGS’de karşılarına çıkacak soruları kapsayan  2016 Ygs Konuları hakkında bilgiler paylaşacağız.

Sınavın tamamında başarılı olabilmek ve iyi bir üniversiteye yerleşmek için Ygs’de başarılı olmak; Ygs’de başarılı olmak için de Ygs Konuları‘nı eksiksiz bir şekilde tamamlamak çok önemli. Özellikle yaz döneminden itibaren başlanacak bir çalışma temposuyla senenin başlayacağı Eylül dönemine kadar Ygs müfredatını kapsayan konuları bitirmiş olup, soru çözümlerine hazır olmak adayları rakiplerinin önüne geçirecek en önemli adım olacaktır.

YGS Konuları 2016 İçin Nasıl Bir Çalışma Yapıldı?

Ygs konuları için çokça yapılan bir yanlış konuların  her yıl resmi mercilerce açıklandığının düşünülmesi. Sanılanın aksine MEB ya da ÖSYM adaylar için Ygs Konu Dağılımı’nı yayınlamıyor. Bu konular geçmiş yılların YGS’lerindeki soru dağılımları dikkate alınarak hazırlanıyor. Biz hayatbirsinav.com olarak 2016 Ygs Konuları‘nı hazırlarken de son 5 yılın Ygs verilerini karşılaştırıp karşınıza 2016 Ygs’de çıkması en muhtemel konuları derliyoruz. İşte Ygs Konuları 2016 dosyası bu şekilde ortaya çıkıyor.

Ygs’ye hazırlanırken en büyük yardımcınız hayatbirsinav.com Rehberlik Servisi’nin hazırladığı rehberlik yazıları olacak. Ders çalışmaya başlamadan önce Ygs Derslerine Nasıl Çalışılır? yazı dizisini mutlaka okuyun. 

Editör Notu: Editör Notu:
Biz hayatbirsinav.com olarak bu sayfadan tam 4 senedir adaylar için daha sürecin başında Temmuz sonu- Ağustos ayı başlarında Ygs Konuları‘nı derliyoruz. 4 sene boyunca Ygs Konuları sayfalarımız gerek arama sonuçlarındaki liderliği gerek sosyal medya ve forumlarda binlerce kez paylaşımı, lise-dershane hocaları tarafından öğrencilere örnek konular olarak tavsiye edilmesiyle büyük bir güven oluşturdu. Oluşan bu güveni boşa çıkarmamak adına her yıl aynı heyecanla Ygs Konuları sayfalarımızı güncelliyoruz.

821 Yorum

 1. muhammet

  9 Ağustos 2014 at 18:36

  ben mimarlık okumak istiyorum ama ygs ve lys sistemi hakkında hiçbir bilgim yok bana yardımcı olur musunuzz

 2. deniz

  10 Ekim 2014 at 15:30

  Hemsirelik okuyorum neye ve nasil calismaliyim

 3. oznurdg

  25 Ekim 2014 at 20:35

  Ben 11.sınıftayım da ygs ye gireceğimiz sene dershaneler kapatılacak değil mi ?

  • Baturay

   26 Ekim 2014 at 10:47

   Hayır. Kapatılmayacak

 4. :)

  28 Ekim 2014 at 18:28

  Benim isteğim harp okuluna gitmek fakat torpil olması lazımmış bayan olduğum için böyle söylüyorlar ama ben hala vazgeçmedim sizce olmazmı olurmu anadolu lisesinde okuyorum tm öğrencisiyim

 5. :))

  25 Kasım 2014 at 20:58

  Ben sözel bölüm okuyorum ve üniversitede dil edebiyatı okumak istiyorum hocam ygs sadece sözel derslerden oluşuyo dedi ama siz matematik falanda yazmışsınız..

 6. sümeyra

  30 Kasım 2014 at 22:14

  Boğaziçi psikoloji için Ygsden kaç net Lysden kaç net yapmam lazım?

 7. asfasd

  14 Aralık 2014 at 21:18

  irem doğru söylüyor

 8. ela

  4 Nisan 2014 at 16:22

  ygs ağırlıklı olrak 9 birazda 10 lys de agrlıklı olarak 11 ve 12

 9. Cemil Haş

  10 Nisan 2014 at 19:16

  Ygs Matematiğin ve Türkçenin Tm3'ten tercih yapacak olan öğrencileri fazlasıyla etkilediği düşünülürse ancak Lys matematikten hiç yanlışsız yüksek bir net yapmanız sonucunda psikoloji alanında tercih yapabilirsiniz… Sizinde bahsettiğiniz gibi bu alanı isteyen bir çok öğrenci var ve bunların çoğu Ygs dahil Lys'den de tam puan alan öğrenciler, yinede ben keşke Ygs'ye daha sıkı çalışsaydım demeyip ve önünüze bakmanızı dilerim.
  Dediğim gibi eğer Edebiyatınıza ya da Matematiğinize güveniyorsanız sıkı bir çalışmayla İstanbul dışı devlette kazanma ihtimaliniz var.
  Hukuk alanına gelince, bu bölümün Tm2'den alım yapacağı düşünülürse Psikoloji ile karşılaştırmamız dengesiz olacaktır.
  Şimdiden başarılar, umarım istediğiniz bölümü kazanabilirsiniz ….

 10. irem

  14 Haziran 2014 at 21:57

  abartmayın 6 yıl daha fazla olmaz insan okumaktan bıkar

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>