YGS

2015 Ygs Konuları

on

Adayların  2015 Eylül’ünde hayallerindeki üniversitenin kapısından girmelerini sağlayacak sınav döneminin ilk basamağı olan Ygs  ‘ye geri sayım tüm hızıyla devam ediyor. Başvuruların da gerçekleşmesiyle resmi olarak Ygs süreci başlamış oldu. Tabii bu süreç adaylar için aynı zamanda Ygs Konuları ile ilgili son tekrarların yapılıp, test ve deneme çözümlerine doğru yavaş yavaş odaklanılması gereken bir sürecin de başlangıcını ifade ediyor.

Evet bu süreçte en önemli ve dikkatle yapılması gereken şey 2015 Ygs Konuları ile ilgili eksikleri bitirme konusunda gerekli özeni gösterip devamında bol bol test çözümleriyle konuları pekiştirmek ve sınava kalan 1 aylık sürede de çözeceğimiz denemelerle 2015 Ygs’ye kendimizi en iyi şekilde hazırlamak olacaktır.

2015 Ygs Konuları Nasıl Hazırlandı? 

Öncelikle şunu hatırlatmakta fayda var: Ygs Konuları sanılanın aksine MEB ya da ÖSYM tarafından her yıl hazırlanıp adaylara duyurulmuyor. ÖSYM’nin hiçbir zaman için sınav konularını açıklayıp bu konulara hazırlanıp Ygs’ye gireceksiniz diye resmi bir açıklama yapması söz konusu değil. Ygs Konuları dosyası hazırlanırken geçmiş yılların Ygs’leri temel alınıyor. Elimizdeki son 5 yılın Ygs verilerini karşılaştırıp karşınıza 2015 Ygs’de çıkması en muhtemel Ygs Konuları’nı derliyoruz. İşte Ygs Konuları 2015 dosyası bu şekilde ortaya çıkıyor.

2015 Ygs Konuları ve Soru Sayıları‘na aşağıdaki kutudan, istediğiniz derse tıklayarak detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Ayrıca çoğu adayın kafasında oluştuğu gibi “Bu konular neye göre hazırlanıyor?” “Konular eski mi yeni mi, nasıl ayırt edebilirim?” “Siz konuları nereden biliyorsunuz?” gibi soru işaretleriniz varsa hemen tablonun altındaki açıklama tam size göre!

Ygs’ye hazırlanırken en büyük yardımcınız hayatbirsinav.com Rehberlik Servisi’nin hazırladığı rehberlik yazıları olacak. Ders çalışmaya başlamadan önce Ygs Derslerine Nasıl Çalışılır? yazı dizisini mutlaka okuyun. 

Editör Notu: Editör Notu:
Biz hayatbirsinav.com olarak bu sayfadan tam 3 senedir bu bilinçle adaylar için daha sürecin başında Temmuz sonu- Ağustos ayı başlarında Ygs Konuları‘nı derliyoruz. 3 sene boyunca Ygs Konuları sayfalarımız gerek arama sonuçlarındaki liderliği gerek sosyal medya ve forumlarda binlerce kez paylaşımı, lise-dershane hocaları tarafından öğrencilere örnek konular olarak tavsiye edilmesiyle büyük bir güven oluşturdu. Oluşan bu güveni boşa çıkarmamak adına her yıl aynı heyecanla Ygs Konuları sayfalarımızı güncelliyoruz.

821 Yorum

 1. muhammet

  9 Ağustos 2014 at 18:36

  ben mimarlık okumak istiyorum ama ygs ve lys sistemi hakkında hiçbir bilgim yok bana yardımcı olur musunuzz

 2. deniz

  10 Ekim 2014 at 15:30

  Hemsirelik okuyorum neye ve nasil calismaliyim

 3. oznurdg

  25 Ekim 2014 at 20:35

  Ben 11.sınıftayım da ygs ye gireceğimiz sene dershaneler kapatılacak değil mi ?

  • Baturay

   26 Ekim 2014 at 10:47

   Hayır. Kapatılmayacak

 4. :)

  28 Ekim 2014 at 18:28

  Benim isteğim harp okuluna gitmek fakat torpil olması lazımmış bayan olduğum için böyle söylüyorlar ama ben hala vazgeçmedim sizce olmazmı olurmu anadolu lisesinde okuyorum tm öğrencisiyim

 5. :))

  25 Kasım 2014 at 20:58

  Ben sözel bölüm okuyorum ve üniversitede dil edebiyatı okumak istiyorum hocam ygs sadece sözel derslerden oluşuyo dedi ama siz matematik falanda yazmışsınız..

 6. sümeyra

  30 Kasım 2014 at 22:14

  Boğaziçi psikoloji için Ygsden kaç net Lysden kaç net yapmam lazım?

 7. asfasd

  14 Aralık 2014 at 21:18

  irem doğru söylüyor

 8. ela

  4 Nisan 2014 at 16:22

  ygs ağırlıklı olrak 9 birazda 10 lys de agrlıklı olarak 11 ve 12

 9. Cemil Haş

  10 Nisan 2014 at 19:16

  Ygs Matematiğin ve Türkçenin Tm3'ten tercih yapacak olan öğrencileri fazlasıyla etkilediği düşünülürse ancak Lys matematikten hiç yanlışsız yüksek bir net yapmanız sonucunda psikoloji alanında tercih yapabilirsiniz… Sizinde bahsettiğiniz gibi bu alanı isteyen bir çok öğrenci var ve bunların çoğu Ygs dahil Lys'den de tam puan alan öğrenciler, yinede ben keşke Ygs'ye daha sıkı çalışsaydım demeyip ve önünüze bakmanızı dilerim.
  Dediğim gibi eğer Edebiyatınıza ya da Matematiğinize güveniyorsanız sıkı bir çalışmayla İstanbul dışı devlette kazanma ihtimaliniz var.
  Hukuk alanına gelince, bu bölümün Tm2'den alım yapacağı düşünülürse Psikoloji ile karşılaştırmamız dengesiz olacaktır.
  Şimdiden başarılar, umarım istediğiniz bölümü kazanabilirsiniz ….

 10. irem

  14 Haziran 2014 at 21:57

  abartmayın 6 yıl daha fazla olmaz insan okumaktan bıkar

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>