YGS

2013 Ygs Matematik Soru ve Cevapları

on

2013 Ygs’nin ardından sınav sorularının çözümleriyle karşınızdayız. Bu yazımızda 2013 Ygs Matematik Soru ve Cevapları üzerine paylaşımlarda bulunuyoruz. Önce isterseniz Matematik testi hakkında birkaç bilgi verelim sonra Matematik soru ve cevaplarına geçelim. Matematik testi; Matematik ve Geometri derslerinden toplam 40 sorunun oluşturduğu, işlem gerektiren orta zorlukta sorulardan oluşan bir test. Bu sebeple Matematik için soruların çözümlerini görmek daha da önemli. Bu sebeple 2013 Ygs Matematik Soru ve Cevaplarını aktarırken özellikle video çözümlerini yazımıza ekledik. Matematik testi adayların temel matematiksel işlem kabiliyetlerini ölçen sorulardan oluşuyor. Geometri sorularının ise zorluk derecesi çok  ileri seviyede olan sorulardan oluşmuyor.

Sorular ÖSYM tarafından her sene farklı bir televizyona verilip o televizyon kanalı tarafından çözülüyor ve diğer gün sabah gazetelerde yer alıyor. ÖSYM’de birkaç gün içinde pdf olarak soruları bizlere sunuyor. Bizler bu süreçte gerek 2013 Ygs Matematik Soru ve Cevaplarını soruların verildiği televizyon kanalının canlı yayınını gerek gazetelerde yer alan soruların fotoğraflarını gerekse Ösym’nin pdf’sini bu yazıda topladık.

Ygs heyecanı sona erdi! Matematik testi ile ilgili yorumlarınızı yazının altına bekliyoruz. Sizce Matematik testi zor muydu, kolay mıydı? Sizin sınavınız nasıl geçti?

Erkenden Yol Alanlara Özel İndirimli LYS DVD Seti için Tıklayınız
Aşağıdaki “Son Dakika” kutucuklarından gelişmeleri takip edebilirsiniz.
2013 YGS SORULARI ve CEVAPLARI (VİDEO)Videolar Eklendi!

Soruların Fotoğraf Çözümleri:Fotoğraflar henüz yok.
ÖSYM'nin yayınladığı soru kitapçığı:Henüz yayınlanmadı.
Kontrol edeceğiniz diğer test: 2013 Ygs Türkçe Soru ve Cevapları

4 Yorum

 1. nuray

  21 Eylül 2012 at 20:12

  ben nedense her siteye girsem ygs soruları çıkmıyo rica etsem e mail adresime gönderebilirmisiniz

 2. ahmet

  23 Ocak 2013 at 14:40

  soru çözmek istiyoruım

 3. ahmet

  23 Ocak 2013 at 14:40

  ders çalışma istiyorum ve bunun içinde soru çözmek istiyorum

 4. ali

  8 Ekim 2013 at 22:19

  ss

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir