YGS

2013 Ygs Sosyal Bilimler Soru ve Cevapları

on

Uzun bir Ygs döneminin ardından 2013 ygs gerçekleşti ve sırada soruların kontrol edilmesi var. Bu yazımızda sınavın hemen ardından yayıncı kuruluşla aynı anda 2013 Ygs Sosyal Bilimler Soru ve Cevapları‘nı bulabileceksiniz. Sosyal Bilimler testi sorularının çözümlerini sizlere sunacağız. Sorular ve cevaplara geçmeden önce Ygs Sosyal Bilimler testi hakkında birkaç bilgi verelim isterseniz. Sosyal Bilimler testi; 17 tane Tarih sorusu, 13 tane Coğrafya sorusu ve 9-10 tane Felsefe sorusundan oluşan toplam 40 soruluk bir test. Genel itibariyle “kolay” olarak nitelendiriliyor. Özel olarak ise; Tarih soruları, bilgiyle yorum harmanlanarak karşımıza çıkıyor. Coğrafya soruları, bilgi ağırlıklı olmakla beraber son yıllarda popüler olarak güncel ekoloji soruları karşımıza çıkıyor. Felsefe soruları, yoruma dayalı uzun paragraflardan oluşuyor.

 2013 Ygs Sosyal Bilimler Soru ve Cevapları öncelikle ÖSYM tarafından o sene anlaşma sağlanan televizyona canlı yayın için veriliyor. Sınavdan yaklaşık bir iki saat sonra uzmanlar tarafından canlı yayında sorular çözülüyor. Bu canlı yayını, gerek canlı yayın esnasında, gerekse sonrasında video olarak bu sayfada bulabilirsiniz. Sonrasında diğer hafta ÖSYM, soruları basın kitapçığı olarak yayınlıyor. Yine bu dosyayı da bu sayfaya ÖSYM ile eş zamanlı olarak koyacağız. 2013 Ygs Sosyal Bilimler Soru ve Cevapları için tek yapmanız gereken bu sayfayı takip etmek.

Ygs heyecanı sona erdi! Sosyal Bilimler testi ile ilgili yorumlarınızı yazının altına bekliyoruz. Sizce Sosyal Bilimler testi zor muydu, kolay mıydı? Sizin sınavınız nasıl geçti?

Erkenden Yol Alanlara Özel İndirimli LYS DVD Seti için Tıklayınız
Aşağıdaki “Son Dakika” kutucuklarından gelişmeleri takip edebilirsiniz.
2013 YGS SORULARI ve CEVAPLARI (VİDEO)Videolar Eklendi!

2013 YGS TARİH SORULARI VE CEVAPLARI

2013 YGS COĞRAFYA SORULARI VE CEVAPLARI

2013 YGS FELSEFE SORULARI VE CEVAPLARI

2013 YGS DİN KÜLTÜRÜ SORULARI VE CEVAPLARI


Soruların Fotoğraf Çözümleri:Fotoğraflar henüz yok.
ÖSYM'nin yayınladığı soru kitapçığı:Henüz yayınlanmadı.
Kontrol edeceğiniz diğer test: 2013 Ygs Fen Bilimleri Soru ve Cevapları 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir